O NAS...
Ubezpieczenie Woźniak Gorzów to firma rodzinna Sylwii i Piotra Wożniak.
Od początku działalności współpracujemy z liczącymi się Towarzystwami Ubezpieczeniowymi.
Doświadczenie pozwala nam tworzyć optymalne oferty ubezpieczeń dla naszych klientów.
Łączymy potrzeby klienta, atrakcyjną cenę z wiarygodnością reprezentowanych przez nas firm ubezpieczeniowych.
CZYM SIĘ ZAJMUJEMY...
Specjalizujemy się w ubezpieczeniach komunikacyjnych, majątkowych, na życie, turystycznych, finansowych, prawnych i pracowniczych.
Na chwilę obecną współpracujemy z największymi ubezpieczycielami w Polsce. Dzięki temu możemy wybrać dla Państwa najtańszą i korzystną ofertę.
Do grona naszych Partnerów zaliczamy następujące firmy: Allianz, AVIVA, AXA, Compensa, Concordia Ubezpieczenia, Colonnade, D.A.S., Defend GAP, Ergo Hestia, Euroins, Generali, InterRisk, InterPolska, Link4, LLOYDS, MTU, Leadenhall, Nationale Nederlanden, Previor, Proama, Prudential, PZU, RESO, Saltus, Signal Iduna, TUZ TUW, TUW, Uniqa, VH, Warta, You Can Drive, Wagas, Wiener.
Posiadamy ofertę zarówno dla klienta indywidualnego, jak i dla przedsiębiorcy.
Przyjdź i sprawdź nas!
Nasi agenci
CZĘSTE PYTANIA
Kilka przykładowych pytań na temat ubezpieczeń, które zadają Nasi Klienci.
Umowa ubezpieczenia AC nie wznawia się automatycznie jak OC. Po zakończeniu okresu ubezpieczenia polisa wygasa – nie ma ochrony. Dlatego należy pamiętać, od kiedy do kiedy mamy ubezpieczenie i pilnować jej wznowienia.
Pamiętaj! Po sprzedaży pojazdu umowa AC wygasa, kupujący nie może liczyć na ochronę z polisy AC sprzedającego. Należy zawrzeć nowe ubezpieczenie.
Podstawowe parametry wpływające na wysokość składki ubezpieczeniowej u wszystkich ubezpieczycieli to:
- stałe zameldowanie właściciela pojazdu ewentualnie siedziba firmy (kod pocztowy),
- marka i model pojazdu,
- pojemność silnika;
- wiek właściciela oraz współwłaściciela (jeśli występuje),
- przebieg ubezpieczenia (tzw. szkodowość klienta)
- schemat płatności (jednorazowo, na raty).
Dodatkowe elementy, które mogą wpływać na składkę (w wybranych zakładach ubezpieczeń):
- okres eksploatacji pojazdu,
- ilość lat posiadania prawa jazdy,
- wiek posiadanych dzieci,
- wykonywany zawód,
- płeć,
- zawarte inne ubezpieczenia majątkowe/życiowe u konkretnego ubezpieczyciela.
Zakres ubezpieczenia OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, w zależności od towarzystwa, skonstruowany jest bardzo różnie. Raz ubezpieczenie obejmuje odpowiedzialność z tytułu posiadania i użytkowania nieruchomości i mienia ruchomego. Innym razem przedmiotem ubezpieczenia jest ustawowa deliktowa odpowiedzialność cywilna ubezpieczającego zarówno za szkody osobowe, jak i rzeczowe wynikające z prowadzonej działalności oraz posiadanego mienia, bez żadnego uszczegółowienia. W zakres może też wchodzić ryzyko nieprawidłowego wykonania zlecenia. Ponadto, praktycznie w przypadku każdego ubezpieczenia istnieje możliwość objęcia ochroną szeregu klauzul dodatkowych.
Zaliczamy do nich, m.in.: rozszerzenie zakresu terytorialnego, szkody wyrządzone przez produkt wprowadzony do obrotu, szkody poniesione przez pracowników ubezpieczającego, będące następstwem wypadku przy pracy, i wiele innych.
Biuro podróży sprzedając wycieczkę zagraniczną, ma obowiązek ubezpieczyć jej uczestników w zakresie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Ponieważ ubezpieczenie to kolejny koszt dla biura podróży, często stara się ono na tym oszczędzać. Zdarza się, że wykupuje dla uczestników ubezpieczenie z minimalnym zakresem sumy ubezpieczenia, która jest zdecydowanie za niska, w przypadku gdyby doszło do poważnego wypadku czy zachorowania.
Warto zatem sprawdzić co obejmuje i do jakich kwot pokrywa koszty polisa, którą wykupiło dla nas biuro podróży. Jeśli suma jest niska lub zakres bardzo ograniczony, powinniśmy ubezpieczyć się dodatkowo.
NNW jest skrótem od “następstwa nieszczęśliwych wypadków”.
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków umożliwia otrzymanie odszkodowania, jeżeli doznane uszkodzenie ciała spowoduje trwały uszczerbek na zdrowiu (o uszczerbku decyduje lekarz współpracujący z Towarzystwem).
Bardzo często uszczerbek na zdrowiu wyceniany jest procentowo, np. złamanie ręki – 10%, złamanie żebra 5%, utrata kończyny dolnej 70%. Taki też procent sumy ubezpieczenia jest wypłacany poszkodowanemu.
W niektórych polisach, za śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypłaca się tylko 50% sumy ubezpieczenia. Przy zawieraniu umowy, watro zwrócić na to uwagę.